Retro recenzia: Pozrite si netradičný telefón. Legendárna firma už skončila s jeho podporou

Na prvý pohľad je to maximálne pútavý telefón. Zaujal snáď každého, kto ho uvidel v našich rukách. Bohužiaľ, BlackBerry Passport sa už aktuálne nedá využívať ako plnohodnotný smartfón.

V jeho vnútri totiž pracuje operačný systém BlackBerry OS, ktorému výrobca ohlásil ukončenie podpory začiatkom januára tohto roka. Zariadenia s týmto systémom tak už viac nebudú dostávať aktualizácie zabezpečujúce, aby služby operátora alebo Wi-Fi pripojenia zostali funkčné.

Na starších telefónoch BlackBerry teda postupne prestávajú fungovať aj základné funkcie, ako sú hovory, prijímanie či odosielanie SMS, mobilné dáta a tiesňové volania. Avšak, na trhu sa nachádza i množstvo zariadení BlackBerry, ktoré využívajú operačný systém Android – a tie budú naďalej normálne fungovať. 


BlackBerry Passport

Snímka: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Pri tejto príležitosti sme teda naposledy chytili do rúk BlackBerry Passport, ktorý ešte ako-tak pracoval. Považujeme ho za jeden z najzaujímavejších smartfónov z nedávnej doby. Štvorcový tvar BlackBerry Passport bol totiž až nesmierne extravagantný.

Navyše, obsahoval aj fyzickú klávesnicu, ktorá bola raritou už v dobe uvedenia. Podobné kúsky boli v móde najmä roky pred tým. Passport však vznikol v roku 2014, čo je rok predstavenia úplne civilných telefónov, ako napríklad iPhone 6 Plus či Samsung Galaxy Note 4. 

Veľkou zaujímavosťou je i spôsob ovládania tohto telefónu. IPS LCD displej s uhlopriečkkou 4,5 palca je dotykový a na ťuknutia či potiahnutia prstom reagoval okamžite. Na ovládanie ale slúži aj dotyková plocha, ktorá sa nachádza na klávesoch. Doslova tak pri ovládaní pošúchnete po klávesnici prstami a navigujete sa do boku, či prešmietate karty v rámci domácej obrazovky. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.

Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Read More

Categories:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Buy valid Drivers License Online, Buy Real EU Driver's License Online, Buy Fake Driver's License, Buy Registered Driver's License Online, Buy Real Driver's License Online, Buy Real Passport Online, Buy Real EU Passport Online, Buy Legal Passport Online, Buy USA Passport Online, Buy Passport Online, Buy fake passport online, Buy International ID Cards, Buy ID Cards Online National Identity Card Online, How Russian Driver's license Online, Buy German Resident permit online, Buy Registered marriage Certificate, Buy Original birth Certificate, Buy Covid 19 vaccination card , Buy EU ID card online , Buy fake documents online, Buy Euro Banknotes online, Buy High Grade Counterfeit, Buy fake dollar bank notes, Buy Undetectable Counterfeit Banknotes, Buy Counterfeit Money Online, Buy Fake Notes Online, Real Resident Permit Cards, Resident Permit Card , Buy Real Resident Permit Card Online